Новости

Балкан

Македонски државјанин уапсен во БиХ поради убиств

Припадници на Единицата на граничната полиција во босанскиот град Вишеград, синоќа го уапсиле Н.Б. (1974), државјанин на Република Македонија.

 

Oткако по проверка е утврдено дека по него е распишана потерница од Окружниот суд во Бјелина под обвинение за убиство.

 

Како што соопшти Граничната полиција на Босна и Херцеговина, македонскиот државјанин е приведен при обидот за влез во земјатана меѓународниот граничен премин Увац.

Приведениот им е предаден на органите за истрага, се додава во соопштението.

24vesti.mk

GOLD
GoldSlot
To Top