Новости

Балкан

Невреме во Грција – блокиран морскиот транспорт во Јонското Море

Грција од денеска ќе биде зафатена со нов бран невреме, проследено со дожд, ветер и снег на високите места, јавија грчките медиуми.

Ураган го блокира морскиот транспорт во Јонското Море.

Поради силните ветрови прекинато е движењето на фериботите кои се движат од Игуменица до островот Крф.

Исто така не сообраќаат бродовите на линиите Килини-Закинтос, Ликсури-Аргостоли и Порос-Килини.

GOLD
To Top