Новости

Балкан

Синоќа силен земјотрес од 5 степени ја стресе Грција

Силен земјотрес доцна синоќа ја стресе Грција. Потресот бил со јачина од 5 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е 28 километри од Лефкада, односно 94 километри од Kеркира, на длабочина од 10 километри.

GOLD
To Top