Новости

Битола инфо

Ограбена и нападната аптекарка во Битола

На 04.01.2018 година во 18,25 часот во Битола на ул. „Мечкин Камен“, во аптека „Еурофарм“, непознат сторител со закана со пиштол, извршил разбојништво над вработената, при што одзел околу 10.000 денари, пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

GOLD
SN Finansii
To Top