Новости

Битола инфо

Охриѓанец измамил битолчанец: Купил „БМВ“ и не го платил

СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.М.(32) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “измама“, информираат од МВР. Пријавениот, преку посредување на А.П. од Охрид, на почетокот на јануари 2016 година го довел во заблуда  Е.Б. од Битола и договорил да купи од него возило  „БМВ“ за цена од 28.000 евра и истите да му ги исплати на две рати. На 13.01.2016 година по претходен договор на мобилен телефон пријавениот дошол во Битола и заедно со Е.Б. се упатиле кај нотар во Битола, кадешто пријавениот со Т.Н. од Битола направиле купопродажен договор. Потоа пријавениот заедно со Е.Б. се упатиле во Станица за технички преглед Битола кадешто ги одјавиле таблиците и пријавениот со возилото си заминал за Охрид, а парите за возилото до денес му ги нема исплатено.

GOLD
To Top