Новости

Битола инфо

Пијан битолчанец го нападнал лекарот кој сакал да му помогне

На 10.01.2018 година околу во 21,05 часот во Битола на ул.„Васко Каранѓелевски“, пред кафе-бар од страна на екипа од итна медицинска помош било излезено со цел укажување лекарска помош на паднато лице, односно на В.С.(34) од Битола.

Бидејќи бил под дејство на алкохол, од страна на доктор му било укажано дека треба да го пренесат во ургентниот центар, по што В.С. станал и го нападнал докторот, удирајќи го со тупаница во десната слепоочница, нанесувајќи му телесна повреда.

Секторот за внатрешни работи Битола презема мерки за расчистување на настанот.

GOLD
SN Finansii
To Top