Новости

Битола инфо

Сообраќајка во Битола – се судрија „Шкода Јети“ и „Хјундаи Акцент“

Од СВР Битола информираат дека на 11.03.2018 година во 09,30 часот во Битола, на улица „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“  управувано од Н.К.(41) од село Кравари, битолско и  патничко моторно возило „Хјундаи Акцент“ со битолски регистарски ознаки управувано од А.Д. (46) од село Оптичари, битолско. Во незгодата двајцата возачи се здобиле со повреди, по што им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.

GOLD
GoldSlot
To Top