Новости

Битола инфо

Тешка сообраќајна несреќа кај Битола – едно лице повредено

На 04.01.2018 година во 07,25 часот во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Фиат Дукато“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.А.(31) од Битола и возило „Ауди А4“ со струшки регистарски ознаки управувано од Б.М.(27) од Струга.

Во незгодата, Г.А. се здобил со тешки телесни повреди, по што е пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница-Битола. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи -Битола.

GOLD
SN Finansii
To Top