Хуманитарна акција на „Млади хуманисти“ – Шеталиште

Шеталиште

SNBroker

Битола инфо

Хуманитарна акција на „Млади хуманисти“

Здружението „Млади Хуманисти“ во изминатиов период направи хуманитарна акција насловена „Ти си на потег – биди хуман“ за децата без родителска грижа, вели претседателот на здужението, Бојан Тодоровски. Донираните работи беа дадени во Домот за доенчина и мали деца Битола, во соработка со градоначалникот на Општина Могила, Јавно зеленило Општина Могила, како и пицеријата „Буре“. Од „Млади хуманисти“ апелираат сите да бидат хумани и да донираат на сметката на „Млади Хуманисти“ се со цел да помогнат онаму каде што е потребна помош. Хуманоста не познава граници, е нивното мото.

[su_custom_gallery source=”media: 6513,6512,6511,6510,6509″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”180″ height=”180″ title=”never”]

[/su_custom_gallery]

 

Karmen
Горе
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu