Новости

Македонија

Внимавајте: Сообраќајна несреќа кај с.Удово и одрони на патот

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека патничко моторно возило се извртело и удрило во товарно возило на делот од патот по демиркаписките тунели.

Потешко повредениот патник е пренесен на скопските клиники.

На терен се полициски екипи и се чека увид од страна на јавен обвинител.

Имено кај с.Удово има одрони на патот со што додатно е отежнат сообраќајот.

 

GOLD
To Top