Новости

Македонија

Забрана за камиони на Стража, врнежи од снег на Ѓавато и Плетвар

Од АМСМ информираат дека постои забрана за движење на тешки товарни возила има на планинските премини Стража и Пресека, како и на патниот правец Маврово – Дебар.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово, Стража, Ресен, Крушево, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека и Железнец.

Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Шипковица – Попова Шапка е намалена на 30-40 метри.

GOLD
To Top