Новости

Македонија

Земјотрес со јачина од 3,6 степени во Дојран

Нов земјотрес со јачина од 3,6 степени утрово во 4 часот и 6 минути бил регистиран во близина на Дојдан.

Епицентарот на земјотресот бил на 11 километри северо-источно од Стар Дојран на длабочина од 2 километри.

GOLD
SN Finansii
To Top