Новости

Македонија

Силен земјотрес ја стресе Македонија

Пред неколку минути земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер го погоди Дојран.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 11 километри источно од Дојран и беше на длабочина од 5 километри.

Инаку, претходната недела имаше и два послаби земјотреси со јачина од 2.2 и 2,5 степени кои беа почувствувани во Скопје.

GOLD
To Top