Новости

Македонија

Сончевото време и натпросечните температури го топат снегот

Се намалува снежната покривка низ државава поради сончевото време со натпросечни температури за овој период на годината. Во Лазарополе снежната покривка изнесува 7 сантиметри, во Маврово 5, во Крушево 4 и во Тополчани 1 сантиметар.

Денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Во одделни котлини има услови за појава на магла и ниска облачност, а температурите ќе се движат од 6 до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде слично со температура до 6 степени.

GOLD
SN Finansii
To Top