Новости

Македонија

Сончево и топло време со температура до 15 степени

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од осум до 15 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, максималната температура ќе достигне до девет Целзиусови степени.

Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика топење на снежната покривка.

GOLD
SN Finansii
To Top