Новости

Македонија

Сообраќајна несреќа кај Росоман – повреден 34 – годишен битолчанец

На 10.02.2018 година околу 10,40 часот на регионалниот пат Кавадарци – Прилеп, на  околу двестотини метри од тунелот во близина на с. Росоман, се случила сообраќајна незгода меѓу патнико моторно возило “Рено мастер“ со скопски регистарски таблички управувано од М.М. (52) од Скопје и патничко моторно возило “Голф 3“ со битолски регистарски таблички управувано од М.Ј. (34) од Битола.

По незгодата со возило на итната медицинска помош во Прилепската болница е пренесен М.Ј. Увидот е во тек.

GOLD
To Top