Новости

Македонија

Трагедија во Македонија: 14 – месечно бебе почина со скршеница на череп

Синоќа во 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од болницата „Аџибадем Систина“-Скопје пријавено е дека кај нив било донесено 14-месечно женско бебе.

Бебето имало скршеница на череп и крварење во мозокот и во 19.10 часот починало.

Дел од медиумите вчера објавија дека детето се здобило со повреди во момент кога со својата баба се симнувало по скалите на зградата, се оттргнало од неа и низ скршениот прозорец на меѓуспратот паднало од 2,5 метри височина.

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случајот.

Се работи на расчистување на случајот.

Студирајте на БАС
To Top