Укината забраната за сообраќај на Ѓавато и Плетвар - Шеталиште

Новости

Шеталиште

Македонија

Укината забраната за сообраќај на Ѓавато и Плетвар

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Ресен – Битола кај Ѓавато и на Плетвар се укинува, информираат од АМСМ.  Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец: крак Маврово – Дебар.

Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не се дозволува влез на товарни возила и автобуси во Р.Грција.

Karmen
Горе
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu