70 камиони заглавени на граница, чекаат влез во Грција - Шеталиште

Новости

Шеталиште

Македонија

70 камиони заглавени на граница, чекаат влез во Грција

70 товарни возила од ноќеска се заглавени на македонско-грчка граница, во меѓупросторот на граничниот премин Богородица и Евзони каде чекаат влез во Грција, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од два часот ноќеска забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата.

Од МВР информираат дека утринава остварен е контакт помеѓу раководител на смена на ПС за ГП и ГН Богородица  со раководител на смена на ГП Евзони во врска со застој при влез во Р.Грција за товарен сообраќај. Од страна на грчките полициски службеници добиено е известување дека од 02,00 часот, не им се дозволува на тешките товарни возила влез во Р.Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата.

Karmen
Горе
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu