Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец измамен за 17.000 евра

На 05.01.2018 година во 13.30 часот во Полициската станица Прилеп, Ѓ.А. (92) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот на плоштад ,,Александар Македонски“ бил измамен од две непознати лица.

Лицата го пресретнале и почнале раговор со него, по што му дале еден машки часовник, за кој му рекле дека вреди многу пари и дека некој им го продава. Ѓ.А. им рекол дека тој има евра и отишол во банка и подигнал 17.000 евра, кои им ги дал на двете лица.

Тие му кажале да ги почека за да и ги покажат парите на некоја жена, која ги чека во возило и дека ќе се вратат за пет минути, по што заминале во непознат правец. По извесно време, откако лицата не се вратиле, Ѓ.А. сфатил дека е измамен, по што го пријавил настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

GOLD
To Top