Новости

Прилеп инфо

Направиле сообраќајка во Прилеп, па се степале

На ден 11-ти март, околу 04 часот на бул.Гоце Делчев во Прилеп во близина на „Рекламите“  пријавено е нарушување на јавен ред и мир по претходно случена сообраќајна незгода, лицата В.Т(38) и С. Р. (22) предизвикале и учествувале во тепачка, растргувајќи се помеѓу себе, разменувајќи си по неколку удари со тупаници по глават и телото при што си нанеле видливи повради, информираат од СВР Битола.

GOLD
To Top