Новости

Прилеп инфо

Тешка сообраќајна несреќа во прилепско – две лица загинаа

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Ропотово во која загинаа две лица.

Пред еден час помеѓу автомобил марка “Мерцедес” со кумановски регистарски таблички и патничко возило ” Лада Самара” со битолски регистарски таблички загинаа жена и маж, а останатите лица се итно пренесени во Градската Болница во Прилеп.

Истражен судија и полиција се на местото на несреќата каде се врши увид.

Повеќе информации наскоро.

GOLD
GoldSlot
To Top