Новости

Прилеп инфо

Утрово прилепчанец прободел две млади момчиња пред казино во Прилеп

На 28.01.2018 година околу 04,00 часот пред казино во Прилеп ,по претходна расправија од страна на З.П.(54) од Прилеп со остар предмет прободени се К.Р.(25) во пределот на грбот и М.Р.(26) во пределот на стомакот.

Повредените се пренесени во Медицински Центар-Прилеп, а З.П. е приведен во Полициска станица Прилеп.

GOLD
To Top