Новости

Прилеп инфо

ФОТО: Алек Паллада прослави 10 години кариера

Во друштво на својот тим и најблиските пријатели, познатите личности, како и вљубениците во она што го работи Алек Паллада како моден стилист, во саботата со коктел забава одбележа 10 години од својата кариера.

Како што доликува на роденден, Алек и тимот ги дувнаа свеќичките на роденденската торта посакувајќи си уште многу нови успеси.

Алек Паллада е познат по својата одлична работа и важи за еден од најдобрите стилисти во Македонија и регионот. Успехот што Паллада го потпишува со својата трудољубива работа се потврдува со секојдневни трансофрмации на понежните половини кои секогаш знае убаво да ги стокми со беспрекорна шминка и фризура.

Честитки од Тимот на Шеталиште.

 

GOLD
GoldSlot
To Top