Новости

Прилеп инфо

32 – годишен маж е притвореникот кој почина во прилепскиот затвор

На 08.01.2018 година во 10.30 часот во Полициската станица Прилеп, од страна на вработен во Казнено – поправната установа „Затвор-Прилеп“ било пријавено дека во една од ќелиите на притворското одделение бил  пронајден починат Р.Н. (32) од Прилеп, кој издржувал мерка притвор.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

GOLD
SN Finansii
To Top