Новости

Регион

Шведски државјанин пронајден мртов во Добрушево

Во Полициско одделение-Новаци вчера во 16:55 часот, Т.П.(34) од с.Добрушево пријавил дека го пронашол починат Р.Т.(41) од Шведска, со привремен престој во с.Добрушево. Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Битола. Од првичниот визуелен преглед на телото на починатиот не биле забележани знаци на насилна смрт. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

GOLD
To Top