Новости

Регион

Неодолива викенд понуда во рибник-ресторан Рајска Долина!

Искористете ја неодоливата викенд понуда во рибник-ресторан Рајска Долина!

БОГАТ РУЧЕК ЗА ДВАЈЦА СО РЕЧНА ПАСТРМКА, ПЕКАРСКИ КОМПИР, МАКАЛО, ВИНО И ТУРСКО КАФЕ ЗА САМО 699 ДЕН.

Добивате:

* БОГАТ РУЧЕК ЗА ДВАЈЦА:
** Две порции речна пастрмка (800гр.)
** Гарнир пекарски компир
** Макало и леб
** Бело вино (0.5л.)
** Кисела вода (0.5л.)
** Турско кафе

Услови

* Задолжителна е претходна резервација

* Понудата важи само за викенд: Сабота и Недела

* Купонот важи за во ресторанот (не важи за “носење”)

* Тел за резервација 072/207-261 или 078/261-281

Опис

На 15 километри од Охрид на патот за Битола, во подножјето на селото Куратица се наоѓа рибникот – ресторан „Рајска долина“. Мирно, живописно место, внимателно и со стил уредено во „Рајска долина“. Ако го посетите ќе се уверите и самите зошто ова место е рајски убаво.

Сместено во раскошна природа, покрај Голема Река (Коселска), ова место плени со амбиентот кој го разубавуваат неколку големи езерца во кои се одгледува автохтона охридска пастрмка, крап и подмладок на речна пастрмка.

Околу езерцата има летниковци, тераси и ресторан каде се служат исклучиво специјалитети од риба по прифатливи цени, и се разбира добра услуга. Сето тоа надополнето со свеж планински воздух и звуци од природата опкружена со вода.

„Рајска долина“ ја разубавуваат птици кои се шетаат во и покрај езерцата полни со риба.

За најмладите изградено е детско катче со најразлични забавни реквизити, а на околу има убаво уредени паркови со интересни детали и широчина за игра и уживање.

Доколку уживате во природа и рибни специјалитети и барате мир од градската врева, посетете ја охридската „Рајска долина“.

РИБНИК – РЕСТОРАН РАЈСКА ДОЛИНА на Facebook!

GOLD
To Top