Новости

Свет

(Видео) Еве како севернокорејската презентерка ја прочита веста за лансирањето на ракетата

74-годишната Ри Чун Хи, севернокорејската спикерка која ги чита најважните вести и соопшти на нацијата дека Пјонгјанг успешно лансирал ракета која наводно може да погоди било кој дел од Америка.

Соопштувајќи ја вест за лансираната ракета, самата ќе полета од среќа.

GOLD
To Top