Новости

Свет

Земјотрес го здрма Перу

Земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран на територијата на Перу во 1.29 часот по локално време, покажува извештај на официјалната интернет страница на Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на 280 километри јужно од главниот град Лима и на 57 километри југозападно од Сантјаго де Као, со длабочина од пет километри под земјината кора.
Нема податоци за настрадани или материјална штета.

GOLD
SN Finansii
To Top