Новости

Свет

Три лица загинаа откако автобус удри во постојка

AA Photo

Три лица загинаа откако возач на автобус изгубил контрола и удрил во луѓето кои чекале на автобуска постојка во областа Ускудар во Истанбул.

Автобусот влетал со голема брзина во луѓето откако претходно се судрил со друг автобус. Во несреќата се повредени и 5 лица кои веднаш биле однесени во болниците во близина. Отворена е истрага за случајот и се испитува причината.

 

GOLD
To Top