Новости

Свет

ФОТО: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот.

Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во Вестминистерската катедрала.

Меган блесна во бело палто од Аманда Вејкли и соодветна беретка, додека бремената војвотка се појави во тегет креација од луксузниот бренд Beulah London.

 

GOLD
To Top