Новости

Шоубиз

„Ај Кју“ ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

На музичкиот фестивал „Евровизија“, кој годинава ќе се одржи во мај во Лисабон, македонски претставник ќе биде бендот „Ај Кју“ кој ќе ја пее песната „Lost and found“.

Песната е на Бојан Трајковски, а продукцијата на Дарко Димитров.

Македонија настапува на 8 мај, во првото полуфинале.

GOLD
To Top