Новости

Шоубиз

(Видео) Најчудните моменти за време на доделувањето Оскари

90-то доделување на наградите Оскар од страна на Академијата за филмски уметности и науки ќе ги награди најдобрите филмови од 2017 година утре, на 4 март, а церемонијата ќе се одржи во театарот Долби во Холивуд, Калифорнија.На свеченото доделување, Академијата ќе додели Оскари во 24 категории. Свечената церемонија, која во САД ќе биде емитувана на каналот ABC, ќе биде продуцирана од Мајкл Де Лука и Џенифер Тод и режирана од Глен Вајс. Комичарот Џими Кимел ќе биде водител на шоуто по втор последователен пат, што е ваков случај после 20 години, кога Били Кристал беше водител две последователни години, во 1997 и 1998 година.

Како подготовка за утрешните Оскари 2018, ви ги претставуваме 13-те најчудни Оскар моменти.

GOLD
To Top