Новости

Шоубиз

За убав викенд – „Пак во тебе се вљубувам“ од The G Notes

Братот и сестрата, Глигор и Теодора Тошеви се млади и талентирани музичаи од Гевгелија кои настапуваат како музичко дуо под името The G Notes.

Настапуваат скоро во сите градови во Македонија, но исто така и на некои градови во Европа.

Теодора има освоено три први награди во категорија пеење: „Француска шансона 2012“ во Скопје, „МАССУМ – Образовно рандеву 2012“ во Струмица и Д’га над Клептуза 2014“ во Велинград, Бугарија.

Слушнете ја нивната авторска песна „Пак во тебе се вљубувам“ со која настапија на „Охрид Фест“ 2017.

GOLD
To Top