Новости

Интервју

Каква приказна кријат светските хитови „Sky“ и „It feels so good“ – открива Sonique

Познатата музичка ѕвезда Sonique на Белата ноќ во Битола направи феноменална атмосфера на Широк Сокак. Музичкиот свет Sonique ја препознава како еден од највозбудливите артисти на денс сцената со потполно автентичен звук. Нејзиниот интернационален мегахит „It feels so good“ во 2000-та беше број еден хит на најголемите светски листи, заврши како британски бр.1 хит додека Sonique таму истовремено го имаше и второто место со песната „Sky“, а ѝ обезбеди почесно место и во Гинисовата книга на рекорди.

Во интервјуто за Телевизија Тера, Sonique на Неда Маретиќ и ја открива приказната која се крие зад овие песни.

GOLD
To Top