Новости

Шоубиз

ФОТО: Црвениот тепих и модните креации на „Оскарите 2018“

Синоќа заврши 90-тото доделување на најпрестижните филмски награди Оскар, на кое доминираше филмот „The Shape of Water“. Филмот победи во категоријата Најдобар филм, додека во категоријата Најдобра актерка во главна улога ја доби Френсис Мекдорманд.

Освен филмовите, 90-то издание на Оскарите беше одбележано и со гламурот на познатите ѕвезди. Во продолжение проследете ги креациите на ѕвездите, па самите одлучете која го доби Оскарот за најдобра креација.

 

GOLD
To Top