Новости

Шоубиз

„Spice Girls“ ќе настапат на кралската свадба на принцот Хари и на Меган Маркл

Како 13-годишно момче, принцот Хари опиша дека кога ги запознал девојките бил најдобар ден од неговиот живот.
Значи, кој подобро да настапи на неговата венчавка од девојката, дали повторно ги спојува „Spice Girls“?

Мел Б, еден од петте оригинални „Spice Girls“, најави дека бендот е спремен повторно да се соедини за кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл, потврдувајќи дека тие ќе присуствуваат.

Пејачката, позната на обожавателите како „Scary Spice“, тврдеше дека добила “правилна” покана, таа додаде и дека бендот треба да настапи за време на појавувањето на телевизискиот разговор.
Принцот, кој сега има 33 години, првпат се сретнал со „Spice Girls“ во 1997 година, не многу по смртта на неговата мајка Дијана, принцезата од Велс.

За време на полувременото патување во Јужна Африка со неговиот татко, принцот од Велс, тинејџерскиот принц беше “збунет” од можноста пејачките да ги види и слушне во живо, воедно ги гледаше на концерт кој беше наменет за собирање финансиски средства.
Се вели дека тој ја опишал средбата како најдобар ден од неговиот живот, а потоа го примил бендот на чај во „Highgrove“, г-ѓа Маркл, која израснала во Америка, исто така, се смета за обожавател на бендот, чие мото од 1990-тите беше „Girl Power”.

„Spice Girls“ претходно потврдија дека во некоја форма се реформираат, велејќи во соопштението: “Времето сега е добро да истражуваме неверојатни нови можности заедно”.

exclusive.mk

GOLD
GoldSlot
To Top