Новости

Астрологија

Годишен хороскоп за 2018: РИБИ

Работа и финансии

Во 2018 година ќе морате напорно да работите ако сакате да постигнете успех на работно поле. Од вас ќе се очекува голема посветеност и напорна работа, а најважно е на почетокот на 2018 да се фокусирате  на долгорочните планови, кои нема лесно да бидат остварливи. Нема да ги решавате работите во еден здив и ќе ви биде потребна поддршка од колегите и соработниците. Насочете ја енергијата на задачите кои ви одземаат најмногу време и не попуштајте во тешките моменти, бидејќи имате потенцијал да постигнете многу и вртоглаво да напредувате во кариерата. Преземете смели чекори кон остварување на целите кои си ги задавате себеси и сконцентрирајте се на работата, за да ги избегнете грешките.

Љубов

Вашиот љубовен живот ќе биде среќен во текот на целата година. Емоциите ќе бидат присутни од двете страни, а љубовта оваа година ќе доживее врв. На полето на љубовта ќе ги остварите сите соништа и нема да ви остане ништо друго освен да уживате во убавите моменти. Во одредени моменти, ќе морате малку повеќе да се посветите на компромиси и на навиките на партнерот, но тоа ќе го направи односот уште поубав.

Слободните Риби ќе се заљубуваат од месец во месец. Нема да ве држи место и постојано ќе ги менувате партнерите. Ќе уживате во флертот, лудите забави и нема да имате намера да влезете во сериозна врска.

Здравје

На Рибите им се препорачува да се држат до своите здрави навики околу вежбањето и исхраната за да можат да имаат повисоко ниво на енергија во 2018 година. Исто така, поради различни обврски на работа, би било убаво во текот на викендот да одмарате повеќе, бидејќи работата многу ќе ве исцрпува. Испланирајте убав одмор во текот на летото, бидејќи во тој период на работа ќе биде многу напорно и ќе ви треба малку да побегнете.

Совет: Оваа година носи пресврт во вашата кариера и затоа важно е да бидете мирни и сталожени и да ги носите одлуките одморени и наспани. Не дозволете вашите емоции да влијаат на расправиите со блиските. Препуштете се на уживањето и љубовта, бидејќи партнерот навистина ќе ви ја даде поддршката која ви е потребна.

GOLD
To Top