Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (10.01.2018)

Овен

Со оглед на тоа дека ќе бидат присутни некои напнатости ќе бидете чувствителни и до крајот на денот тоа ќе биде се понагласено, па сатоа сите ваши планови можат да отидат во погрешна насока. Финансиската состојба не ве радува многу, но нема причина за голема загриженост.

Бик

Ако работата ви е досадна ќе се обидувате на секој можен начин да ја одбегнете или пак да го збогатите денот со деловен ручек или дружење со колегите. Сите Бикови кои можат да ја изразат својата креативност и талент на работното место, сега е момент да успеат во тоа. Ве очекуваат парични проблеми.

Близнаци

Ќе успеете да решите некои тешкотии и ќе почнете да размислувате за еден финансиски проблем кој подолго време ве измачува. Ќе имате многу концентрација и смисла за најразлични иницијативи. Комуникациите со околината ви се подобруваат.

Рак

Ќе морате да бидете доста трпеливи и вашите проекти да ги градите постапно. Комуникациите со претпоставените и колегите ќе бидат на ниво, па можете да очекувате разрешување на некои проблеми кои зависат од нив. Финансиската ситуација е просечна со тенденција на подобрување.

Лав

Доста добри настани, но ќе бидат присутни и оние полошите. Ќе бидете доста зафатени повеќе ќе се дружите и подобро ќе се чуствувате во друштво на ваши пријатели. Не ве советуваме да преземате подолгорочни финансиски обврски, бидете повнимателни.

Девица

Внимавајте на вашите постапки денеска, бидејќи можете да ги прекршите правилата, а последиците нема да бидат незабележани. Контактите со странство се од голема важност и ви се отвараат врати за нови комбинации и работи. Постои можност за патување или пак посета од далеку.

Вага

Не ве очекуваат многу возбудувања, па затоа ќе можете да се посветите на вашите обврски. Во овој момент ќе немате изразени неповолни аспекти што значи дека ќе можете да ги искористите вашите предности. Емоционално ќе бидете многу задоволни и пред вас е стабилен ден.

Шкорпија

Вашата ситуација е повеќе добра отколку лоша, но ако не бидете внимателни вашите односи со околината можат да бидат многу незгодни. Финансиската ситуација ви се подобрува, но сепак внимавајте каде ги трошите парите. Во интимниот живот може да се забележи подобрување.

Стрелец

Настојувајте да се занимавате само со своите обврски и обидете се да бидете што поконкретни. Не размислувајте за големи проекти. Средете ги односите со околината пред да биде доцна. Во љубовта внесете повеќе ведрина и разберете го вашиот партнер.

Јарец

Вашата обновена енергија ќе биде насочена кон љубовта, а ќе имате и прилика да го освежите односот со партнерот или ако сте слободни да си најдете љубовно задоволство. Можеби ќе имате мали проблеми со здравјето, некоја ваша честа болка, но тоа нема да ви биде пречка во извршувањето на секојдневните обврски.

Водолија

На работното место односот со колегите ви е одличен и коректен. Денес до израз ќе дојде вашата комуникативност. Ѕвездите се на ваша страна и можна е добивка преку игрите на среќа. На полето на љубовта ви следи бурна но кратка авантура.

Риби

Ќе поминете мирен ден и ќе почувствувате дека дел од проблемите сте ги решиле и дека малку сте поднапреднале. Ќе поседувате многу енергија и ова е вистински момент за иницијатива. Односите со околината ви се мирни но ќе морате повеќе да се трудите за да остварите контакти.

 

GOLD
SN Finansii
To Top