Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.02.2018)

Овен

Вашата физичка енергија денес ќе биде неверојатно силна. Нема да сакате ниту на момент да седнете или да останете во домот. Постојано ќе барате некои нови и нови обврски кои ќе сакате да ги завршите.

Бик

Напнатоста во односите со партнерот може да биде многу нагласена, особено ако не бидете подготвени во нешто да попуштите, а најверојатно нема. Некој ќе ви понуди нова работа и не би требало да ја одбиете пред да размислите што е најдобро за вас.

Близнаци

Искористете ја одличната енергија која ве опкружува. Изненадете ги драгите лица со готвење на нивната омилена храна, средете ги вашите работи во домот и организирајте пријатно дружење. Се останато ќе се одвива по природен пат.

Рак

Денес е идеален ден за романтика. Доколку сте во врска ќе ја продлабочите, а ако сте слободни ќе се најдете во друштво на интересна личност која сериозно ќе ве заинтересира. Правете ги работите во друштво, така се полесни. Ќе уживате во секој момент.

Лав

Особено сте интуитивни па тоа ќе се одрази на се што ќе правите. Обидете се да се изразите преку некоја уметност. Дури и ако мислите дека немате никаков талент, сигурно постои нешто длабоко сокриено во вас. Изразете се на убав начин.

Девица

Имате сјајна прилика да решите една конфликтна ситуација на мирен начин. Некого ќе го допрете со вашиот став или некој ваш гест. Ќе добиете понуда од Водолија или Овен. Добро размислете пред да прифатите било што.

Вага

Вашиот талент и вашата деловна етика ги фасцинираат луѓето околу вас. Без оглед дали ќе забележувате, лицата околу вас ќе ви се восхитуваат. Денешната планетарна слика ќе ви даде сила да бидете многу подобри од претходно.

Шкорпија

Некој пријател може да ве запознае со некоја личност која за вас ќе биде многу привлечна. Ќе бидете силно возбудени, но сепак обидете се да останете објективни. Ќе постои некоја ситна кавга во вашата деловна околина која ќе ве натера да размислите на заминување, не правете го тоа.

Стрелец

Ќе имате можност да се видите со некој кој доаѓа од странство. Верувате дека таа личност ќе ви помогне да ги решите вашите приватни проблеми. Ќе ви биде потребна поголема тактика за да се извлечете од проблемите. Не навлегувајте во непотребни расправии со воздушните знаци.

Јарец

Сјаен период за соработка со странци, за влез во брак, планирање на семејство и подобрување на љубовниот однос. Многумина ви се восхитуваат и во приватниот живот и на работа. Подгответе се да воспоставите добра комуникација со надредените.

Водолија

Добрата вест за некои пари ќе ги развесели вашите домашни. Една од инвестициите треба да ви биде домот. Немојте веднаш да лудувате и да размислувате за целосно реновирање или купување на нов дом. Обновете повеќе ситни нешта и зачувајте некој денар на вашата штедна книшка.

Риби

Ви се дава шанса за напредување. Со оглед на тоа дека сте исклучително емотивни и дека длабоко го преживувате тоа што ви се случува, не е чудно што ве сметаат за чудна личност. Со причина или не, вашите блиски лица ќе уживаат покрај вас.

GOLD
GoldSlot
To Top