Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (26.12.2017)

Овен

Денот е половен за планирање на активностите, патувања, нови средби. Новите познанства се корисни. Бидете одговорни и позитивно настроени. Вашето добро расположение ќе биде заразно и лесно ќе преоѓа на другите. Посветете му повеќе внимание на партнерот

Бик

Денот е одличен за колегијални односи и надминување на навредите. Добар период за колективни активности и научна работа. Не се исклучени поволни промени во приватноста

Близнаци

Денес на мнозинството од преставниците на знакот им се чини дека се е против нив. Но не правете трагедија од тоа. Денес не се зафаќајте за сериозни обврски, држете се за оние секојдневните.

Рак

Наскоро ве очекуваат кардинални измени во животот. Можеби се поврзани со семејниот живот, промена на живеалиштето, склучување на брак или развод. Денес најверојатно ќе добиете поддршка од важни личности.

Лав

Денот симболизира преобразување. Многумина од вас се во состојба да го променат своето однесување, дури и својата надворешност. Денес ќе планирате долгорочни активности или важни моменти од личниот живот

Девица

Агресивноста при комуникацијата со околината ве тера да ја наметнувате власта над нив. Недоразбирањата со другите луѓе создава конфликти меѓу вас. Само луѓето кои добро ве познаваат можат да ве разберат.

Вага

Ве очекува пресврт во судбината! Затоа потребно е внимателно да постапувате. Останете да ги сочувате пријателските односи со колегите и околината. Запомнете дека денес околните внимателно ве набљудуваат. Затоа внимавајте како се однесувате.

Шкорпија

Денот е погоден за израмнување на старите сметки и планирање нови активности. Вашиот оптимизам расте. Денес може да го проширите кругот на познанства. Со успех се пријавувате во колективните проекти.

Стрелец

Време е за романтични авантури и патувања во далечни земји. Се чувствуваат промените на вашето расположение, но партнерот може да ви помогне да се справите смирување на вашите чувства. И на двајцата имате потреба од интимни моменти исполнети со нежност.

Јарец

Прекрасен ден за комуникација до колегите и пријателите. Жените од знакот ќе пленат со својот шарм. Мажите пак чувствуваат потреба да поминуваат повеќе време во друштво на млади колешки. Блиските може да се соочат со големи проблеми во кои секако треба да им помогнете.

Водолија

Вашата оригиналност и чувство за хумор ви помагаат во комуникацијата и напредок на јавен план, јасната енергетска позиција и вештината да се поврзете со другите луѓе ги изјаснува вашите партнерски односи.

Риби

Денес позанимавајте се со планирање на активностите, физички труд и спорт. Добрата комуникација со расположените колеги ви носи позитивни емоции. За да постигнете добра службена хармонија потребно е да бидете искрени и чесни со своите колеги и раководители или надредени.

GOLD
To Top