Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.12.2017)

Овен 

Денеска самодовербата ви е на високо ниво, но ќе морате многу да се докажувате. Некои прашања од минатото можат повторно да се вратат на репертоар, а можно е и да ве фати трема во незгоден момент. Сето тоа ќе влијае на партнерот и семејството. Пробајте да останете објективни.

Бик

Овој ден ќе ви донесе многу непредвидени проблеми, особено ако се работи за соработници во рамките на поголем тим. Пречувствително реагирате на секој вид на критика, вклучувајќи тука и еден Рак или Лав со кои никогаш не сте биле во состојба лесно да ги решите проблемите во врска со финансиите.

Близнаци

Помладите можеби ќе ви се однесуваат многу чудно во следните неколку дена, ќе бидат срамежливи, повлечени пред другите и бадијала ќе сакате да им ги претставите своите миленичиња. Постарите кои ја стекнале својата самоувереност и сигурност со годините, сепак ќе дејс­тву­ва­ат од заднина, без некоја потреба да се истакнуваат или да до­ми­ни­ра­ат во своето опкружување, било да се работи за приватен или, пак, за де­ло­вен план.

Рак

Преморени сте и потребен ви е мир, но Вие како да не посакувате тоа да го направите, поради тоа што морате да го промените планот. Подготвени сте да одите преку своите можности и размислувате како да се изборите со конкуренцијата, без разлика за што станува збор и со која работа се занимавате.

Лав

Денес може да имате силни емоции кон некого, а со каков квалитет сепак зависи од вашиот личен хороскоп, но и од хороскопот на личноста со која стапувате во контакт или сте на некаков друг начин поврзани, како на пример, со децата или едното од нив. Ако е во прашање личност од спротивниот пол, можеби чувствата ќе бидат романтични што е доста несвојствено за вас, но поверојатно е дека ќе манифестирате заводливост и шарм. Сепак, не манипулирајте со другите.

Девица

Се чувствувате добро во друштво на еден Стрелец со кој можете лесно да воспоставите добра комуникација. Верувате во можноста за добар исход од работата со еден Рак, Јарец или Бик со кои секогаш сте биле во добри односи. Можно е продолжување на соработката со Лав кој често ве критикува.

Вага

Се трудите да се одморите, иако атмосферата во домот е прилично напната. Некој сака да се сретне со вас и да ви даде до знаење дека можете да сметате на него. Ако се работи за потенцијален соработник, ќе бидете успешни, но ако станува збор за една Водолија или еден Овен. Можни се пријатни вести.

Шкорпија

Се чувствувате одлично во друштво со оние кои се подготвени да ви сторат услуга, особено ако сте на пат и ако се работи за некој со кој после долго време сте се сретнале, сосема непланирано некаде на пат. Можете да се надевате на повик од личност кон која никогаш не сте биле рамнодушни, особено ако се работи за Рак или Риби.

Стрелец

Верувате дека можете лесно да го решите проблемот и ако бидете во прилика да се договорите со еден Бик за многу важни прашања, ќе ви биде многу пријатно за тоа. Врската со некој кој живее во странство може да биде одлична, особено ако станува збор за средба со лице кое доаѓа од прекуокеанските земји. Можни се вонредни добивки.

Јарец

Вашата работа или одредена активност од вас ќе бара креативност или уметнбост која ја задржувате во себе. Веројатно не сте научиле дека сето тоа од вас бара во одредена мерка да се вознемирите. Немојте се да задржувате во себе, бидејќи на тој начин ќе си направите лоша услуга на себе и нема да напредувате.

Водолија

Утрото може да биде бурно, особено ако сте родени кон крајот на знакот, а не сте се прилагодиле затоа што сакате на секого да му кажете во лице се што мислите. Една Терезија или некој Овен поради вас нема да се налутат, но Јарец, Скорпија или Бик можат да бидат пречувствителни и погрешно да го разберат вашиот коментар. Вечерта ќе донесе напнати односи во соработката со Јарец и

Риби

Не влегувајте во никакви разговори за нешто што би можело да ве извади од такт, особено не ги разгледувајте принципиелните прашања затоа што немате никаква корист. Родените на крајот на знакот можат да имаат корист од соработката со Близнаци, Јарец или Девица. На некој му е многу важно да се види со вас и да разговара за можното продолжување на соработката. Ќе добиете поволни вести од Јарец. Потребни ви се соработници кои се на ваше ниво кога станува збор за искуството.

GOLD
SN Finansii
To Top