Новости

Мода и убавина

Најпопуларните модни „незгоди“ на црвениот тепих

Познатите дами се трудат во секое време да бидат совршени од глава до пети, но конечниот резултат понекогаш и не е баш совршен. Погледнете како некои од нив, ноеселе облека што на крај открила повеќе отколку посакуваното.

Меѓу фустаните од црвениот тепих најпопуларен кај папараците во изминатата година е оној што Бела Адид го носеше на Канскиот филмски фестивал.
Црвениот фустан на Александра Гаутиера, веројатно немаше да стане центар на внимание доколку Бела немаше очигледни „незгодни“ проблеми со него. Длабокото деколте и високиот отвор беа тешко да се контролираат, така што фустанот беше откриен премногу во еден момент.

„Јас обично избирам многу едноставни изданија за црвениот тепих. Вообичаено носам црно. Ова беше голем ризик. Бев малку исплашена за овој фустан“ – рече Бела во едно интервју и истакна дека во иднина таа ќе гледа да носи помалку ризични комбинации.

Во продолжение, погледнтете ги другите модни „утки“ на познатите ѕвезди, па наредниот пат кога ќе одите на црвениот тепих, гледајте да не ги правите истите гршки. Имаме од кој да учиме нели?!

Актерката Вики Џуди во модна „несреќа“ на наградите на SAG

Манакенката Eлси Хоск донесена во непријатна ситуација од ветрот

Пеачката Рита Ора мораше да внимава да не открие премногу

Кајли Џенер не успеа да го контролира краткото мини здолниште

Криси Тејген на 44. издание на американските музички награди.

 

GOLD
SN Finansii
To Top