Новости

Мода и убавина

5 производи за убавина кои треба да ги имате во вашата фиока на работа

Ако мислите дека вие сте единствената која после ручекот повеќе нема ни трага од шминката која прецизно и без напор била нанесена пред да дојдете на работа, вие грешите, бидејќи многу жрни се соочуваат со овој “проблем”. За да можеме ја одржите свежината во текот на целиот ден, покрај козметиката од вреќа, можеме да помогнеме со некои мали трикови.

1 Мини четка за коса и огледало од другата страна. Овој прекрасен пронајдок веќе некое време е на полиците на нашите продавници. Од една страна има огледало, а од друга страна добиваме четка. Со ова можете лесно да се „скрот“ малку разлетаната фризура, а истовремено и да ја поправите шминката.

2 Дезодоранс. Промената на временските услови е уште почеста денес, па затоа не е изненадувачки што вашиот омилен дезодоранс може да издаде. Дезодорансниот спреј или стик, изборот е ваш.

3. Пудра во прав за фиксирање на лицео. Ако имате мрсна или измешана кожа, сигурно е дека знаете дека пудрата која сте ја нанесиле наутро, во текот на денот се лизга од лицето и ги открива мааните. За да ја задржите и фиксирате пудрата, користете пудра во прав над течната подлога. Во случајот работи како фиксатор и шансите вашето лице да изгледа незаменливо долго време, се поверојатни.

4Лак за нокти. Тоа ужасно чувство кога сакате да ги сокриете вашите нокти под масата, бидејќи не се баш во најдобра состојба и понекогаш изгледаат навистина неуредно. Без паника. Можете лесно да ги сокриете недостатоците, ако ги подмачкате со нов тенок слој. Ви препорачуваме да ја одберете бојата што најчесто ја користите.

+ секогаш корисен совет

Веруваме дека не би сакале да ширите малку непријатна миризба, па после јадењето или остатокот од чадот од тутун кој го чувствувате во во вапата уста после настанатата пуш-пауза на пример, пеперминтот доста би го освежи вашиот здив, а вие едноставно би се ослободиле од непријатноста.

GOLD
To Top