Новости

Здрава исхрана

Лесно, вкусно, брзо – Три рецепти за зелено смути кое го топи салото на стомакот

Зелените смути можат да помогнат да се забрза губењето на стомачните масти на различни начини.

Лорен Манекер, наградувана диететичарка, ги откри најдобрите зелени смути за согорување на салото на стомакот, а кои се рецептите за нив, погледнете во редовите подолу:

Смути со спанаќ, банана и бобинки

Овој рецепт прави едноставен пијалок кој е нискокалоричен и ќе ве држи сити. За да го подготвите, измешајте ги состојките подолу и готово!

1 грст спанаќ

½ банана

1 чаша замрзнати бобинки

1 лажичка протеински прав

½ шолја бадемово млеко

Смути со спанаќ, ананас, авокадо и целер

Златната комбинација на влакна, здрави масти и протеини во ова смути може да ви помогне да останете сити подолг временски период. Менакер објаснува дека здравите масти што ги храните вашето тело од авокадо може да спречат и хронично воспаление.

1 шолја спанаќ

¼ чаша авокадо исечено на коцки

1 чаша замрзнат ананас

¼ чаша сок од целер

1 лажица листови од нане

1 лажичка протеински прав

Смути со банана, спанаќ и авокадо

Направен со банана, спанаќ и авокадо, тој е преполн со хранливи материи, здрави масти и протеини за да ве одржува сити со часови.
Состојки:

1 шолја бадемово млеко

1/4 чаша боровинки

2 чаши спанаќ

1-2 сливи без коски

1 лажица семе од коноп

1/2 зрело авокадо

1/2 банана

1 лажица путер од кикирики

грст мраз

Евротип
SNBROKER
To Top