Новости

Направи сам

Едноставен трик како да се ослободите од непријатниот мирис од чевлите

Пролетта и летото се најлошите сезони поради миризбите кои се шират од нозете, но и од чевлите.

Колку и да водите сметка за хигиената и редовно да ги менувате чорапите, внатрешноста на вашите чевлите сепак изобилува со непријатна миризба, но и за тоа постои решение.

Ставете во вашите чевли мајчина душица и оставете да отстои во текот на ноќта.

Непријатниот мирис можете да го отстраните со благ раствор од хиперманган.

Во облеката која често ја носите, ставете неколку капки од средството лизол и оставите ова силно средство за дезинфекција да дејствува два дена.

Потоа, непријатната миризба ќе исчезне.

GOLD
To Top