Новости

Направи сам

Три работи кои ги имате во кујна, а ги фрлате може да направат чудо

Љубителите на собните растенија и билки знаат колку може да е тажно посматрајќи како билката умира, а би требало да биде украс во домот.

Дали сте го заборавиле, или сте го поставиле на погрешно место, не дозволувајте да овенат.

Постои трик кој ќе помогне да ја вратите свежината на растението, животот и зеленилото на омиленото растение.

Потребно ви е :

Кора од банана

Мелено кафе

Остатоци од храна

Подготовка:

Сите состојки ставете ги ви блендер и прелијте со едно литро вода, добро измиксајте за да добиете смеса која може со лажица да ја сипете во саксијата. Вашиот „зелен“ пријател повторно ќе биде како некогаш.

GOLD
To Top