Новости

Направи сам

Скандинавска инспирација – Шик модерен декор на домашни цвеќиња

Концентрирани на трендовите во Скандинавија, чија минималистичка естетика го освои светот на дизајнот на ентериер во последните години, погледнете шик декор детали кои можат да се најдат во станот на секоја модерна жена во тоа место, особено зборувајќи за домашните саксиски цвеќиња

Вазната ,,Love Handles” од париската дизајнерка на накит Аниса Кермиче, се најде на водечките скандинавски блогерки во последните месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristin Rödin (@homebykristinrodin)

Женските силуети со различни големини, форми и бои, пренесени на украсниот елемент, не само што се ода на женското тело, туку станаа и одличен начин за зачинување на декорациите во ентериерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristin Rödin (@homebykristinrodin)

Ваквите детали за декор внесуваат уметничка доза во просторот и укажуваат на софистицираност, чистота и елеганција, а во комбинација со цвеќиња – суви или свежи, ќе изгледаат апсолутно волшебно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by lindapyra (@lindapyra)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by lindapyra (@lindapyra)

Извор: Elli si

Евротип
SNBROKER
To Top