Новости

Рецепти

Виолетово смути против лоши бактерии

Смутито „Пурпурен рај“ ќе ви помогне да го исчистите вашето тело од бактерии.

Покрај тоа, овој пијалок ќе ви помогне да ја намалите киселоста во телото, но не се препорачува да го консумирате на вечер. Прво затоа што е направен од сурова храна, а потоа, телото нема време да ја свари.

Што е виолетово во „Виолетовиот рај“?

Црвената зелка има антибактериско дејство, а на смутито му дава посебна виолетова боја. Прекрасниот вкус на анасон е во комбинација со добро и слатко црно или црвено грозје, кое е исклучително важно да биде зрело.

Состојки и постапка за подготовка:

¼ мала црвена зелка

1 мал анасон

200 грама црно или црвено грозје

1 лимон за сервирање

Подготовка: Исечете го белиот корен од црвената зелка и потоа исечете го, попречно на лисја, на поголеми парчиња. Ставете ги во соковник. Исечете го анасонот на четвртини, додадете го во сокот од зелка, а потоа додадете го грозјето. На крајот, истурете сок од лимон по вкус. Промешајте добро и истурете во чаша.

Евротип
SNBROKER
To Top