Новости

Рецепти

Ова е најмоќниот народен лек против болкa во грлото

Бактериите кои се таложат во усната празнина можат да предизвикаат болки во грлото, но и воспаление на крајниците.

Освен конвенционалната медицина, и народната медицина има решение и за ваквите проблеми. Овој народен лек ја неутрализира болката во грлото, ги убива сите бактерии и ги решава проблемите со крајниците.

Потребни состојки:

– 8 поголеми чешниња лук (ако се помали тогаш 16 до 20)

– ¼ главица кромид

– ¼ лажичка чили во прав

– 2 лимона

GOLD
To Top